4 סיפורי הקריפטו הגדולים של 2023

1. ענקים פיננסיים נכנסים לתחום: BlackRock, יחד עם מוסדות פיננסיים מסורתיים אחרים, ביקשו להציע קרנות מסחר בביטקוין, מה שמסמן הכרה הולכת וגוברת בקריפטו מצד המיינסטרים.

2. נפילת FTX: המנכ"ל לשעבר של בורסת הקריפטו FTX, סם בנקמן-פריד, הורשע בהונאה לאחר שהתגלה כי השתמש לרעה בכספי לקוחות. אירוע זה הכתים את שמה של תעשיית הקריפטו והגביר את הביקורת מצד הרגולטורים.

3. Binance תחת חקירה: Binance, אחת מבורסות הקריפטו הגדולות בעולם, הודתה באישומים פליליים הקשורים להפרות של חוק סודיות הבנק. הודאה זו מדגישה את הסיכונים המשפטיים הכרוכים בפעילות בתחום הקריפטו.

4. הרגולטורים מתערבים: רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) הגישה אישומים נגד Binance, Coinbase, Kraken ועוד, בטענה שהן הפעילו בורסות ניירות ערך לא רשומות. צעד זה מצביע על כוונת הרגולטורים להגביר את האכיפה בתחום הקריפטו.

השנה האחרונה הייתה רבת תהפוכות עבור תעשיית הקריפטו. מצד אחד, ראינו גופים פיננסיים גדולים נכנסים לתחום, מה שמסמן לגיטימציה הולכת וגוברת. מצד שני, התרחשו מספר פרשיות הונאה והרגולטורים הגבירו את האכיפה. כתוצאה מכך, עתיד הקריפטו עדיין אינו ברור.

אתר קרקס.